برنامه جنگل عباس آباد گروه در تاریخ مقرر و به سرپرستی آقای بادیان اجرا گردید.

 گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در سه شنبه ۸ بهمن۱۳۹۲ و ساعت 16:21 |

ده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای دو روزه به سرپرستی آقای منوچهر علی یاری از دژ اسدخان بازدید نموده و به کوهپیمایی در منطقه پرداختند.

هم نوردان پسین چهارشنبه 11/10/1392 از به سمت خوزستان حرکت نمودند و با توجه به بسته شدن محور ارتباطی بازفت (به دلیل بارش سنگین برف) از مسیر بروجن به سمت مقصد حرکت نمودند.

دژ در مرز شهرستانهای لالی و اندیکا واقع شده است و در این فصل سال منطقه اطراف دژ با بستری از سبزه فرش شده  است.

هم نوردان شبی را به یاد دلیر مردان این سرزمین در دژ سپری می کنند و روز جمعه از منطقه باز می گردند.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در یکشنبه ۲۲ دی۱۳۹۲ و ساعت 16:0 |

هفده  نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای یک روزه به کوه نوردی در منطقه کرکس پرداختند.

برنامه از مسیر چشمه اصفهانیها و در شرایط کامل زمستانی اجرا شد. پس از رسیدن هم نوردان به پناهگاه دوارده نفر از هم نوردان به سمت قله حرکت نمودند. هوا بورانی بود و غلظت مه به حدی بود که فاصله چند متری دیده نمی شد. با نزدیک تر شدن به قله شرایط سخت تر می شد و شلاق باد و یخ صورت هم نوردان را رنجه می نمود.

با توجه به شرایط موجود در حوالی گردنه منتهی به قله در ارتفاع 3670 متری سرپرست و مسئول فنی برنامه طی تصمیمی بخردانه جهت حفظ سلامت اعضای صعود کننده اقدام به بازگشت می کنند.  

برنامه به سرپرستی آقای مغمومی  و از بامداد تا شامگاه جمعه 22/09/1392  انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در سه شنبه ۲۶ آذر۱۳۹۲ و ساعت 13:20 |

گروه کوه نوردی دنا اصفهان

گزارش صعود قله شاهین

سرپرست برنامه : صدیقه گوشه

گزارش نویس : مریم اسدی

آبان ماه ۱۳۹۲

ادامه مطلب را بخوانید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در یکشنبه ۲۴ آذر۱۳۹۲ و ساعت 13:32 |

یازده  نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای یک روزه دو مسیر سنگ نوردی از دیواره پلیس راه را صعود نمودند.

هم نوردان که در هفته های اخیر در آموزش و باز آموزی فنون سنگ نوردی تلاش وافری نموده بودند  با پیمایش این دو مسیر آموخته های خود را در عمل به کار گرفتند.

برنامه به سرپرستی آقای احسان صفابخش و از بامداد جمعه 15/09/1392 انجام شد.

 

+ نوشته شده توسط دنا در جمعه ۱۵ آذر۱۳۹۲ و ساعت 23:59 |

چهل نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا و چکاد اصفهان در برنامه ای یک روزه قسمتی از حاشیه زاینده رود در منطقه سامان را پیمودند.

برنامه در هفدهمین سالگرد تاسیس گروه اجرا شد و هم نوردان مسیر رویایی حد فاصل هوره تا چم چنگ را پیمودند.

سرتا سر مسیر غوغای رنگ به پا بود و چشم ها محو رقص شاخسار و برگ در موسیقی باد و باران.

لطافت هوای باران خورده روح را جلا می داد و هر چه رویا و زیبایی بود بی دریغ در منظر چشممان می نشست.

برنامه به سرپرستی آقای علی یاری و از ساعت 05:00 بامداد تا ساعت 20:30 شب آدینه 10/08/1392 انجام شد.

 

 

+ نوشته شده توسط دنا در دوشنبه ۱۳ آبان۱۳۹۲ و ساعت 12:48 |

بیست نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا  و حرکت ایذه برنامه ای زیبا در منطقه دماوند اجرا نمودند.

هم نوردان شبانگاه چهارشنبه ۰۳/۰۷/۹۲ از اصفهان به سمت پلور حرکت نمودند و صبح پنج شنبه از پلور به سمت جاده پناه گاه سیمرغ واقع در جبهه غربی دماوند حرکت کردند. جاده توسط سازمان محیط زیست بسته شده بود(با ریختن چند کامیون خاک)! طی رایزنی انجام شده با هم نوردن تهران و با پایمردی استاد بزرگوار جناب آقای شهوندی هماهنگی جهت رفتن به جبهه غربی از جاده دیگری واقع درپارک ملی لار انجام شد و هم نوردان با چند ساعت تاخیر به منطقه رسیدند. پس از پارک خودرو هم نوردان به سوی پناهگاه غربی دماوند (سیمرغ) حرکت نمودند و عصر روز پنجشنبه همگی در پناهگاه مستقر شدند. تیم صعود به استراحت پرداخت و ساعت ۲۴ شب به سمت قله حرکت نمودند. تیمی دیگر نیز به قصد پیمایش مسیر بین پناهگاه غربی و بارگاه سوم در جبهه جنوبی شناسایی لازم را به عمل آورده و بامداد آدینه به سمت بارگاه سوم حرکت نمودند.

مسیر زیبای بین جبهه غربی و بارگاه سوم در مدت زمان سه ساعت طی شد  و در سر تاسر مسیر جلوه مناظری که در صعود های قبل از دور می دیدیم چشم را نوازش می داد. 

 هم نوردان پس از رسیدن به بارگاه سوم به سمت گوسفند سرا حرکت نموده و از آنجا به رینه و آبگرم و سپس پلور رفتند. در پلور پس از پیوستن تیم صعود به هم نوردان به سمت اصفهان حرکت نمودیم و سحرگاه شنبه گروه به اصفهان رسید.

از ویژگیهای بارز این برنامه می توان به خلوت بودن پناهگاه به دلیل بسته بودن جاده و همچنین به مناظر بدیع و بی بدیل حد فاصل دو جبهه غربی و جنوبی اشاره نمود.

 

+ نوشته شده توسط دنا در چهارشنبه ۱۷ مهر۱۳۹۲ و ساعت 16:56 |

گروه کوهنوردی دنا اصفهان

گزارش صعود قله کل قُدویس

سرپرست برنامه : ابدال کریمی

گزارش نویس : زهرا کاویانی

تاریخ : 06/06/1392

مدت : 3.5 روز

تعداد : 18 نفر

ادامه مطلب را بخوانید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در شنبه ۳۰ شهریور۱۳۹۲ و ساعت 15:14 |

اخبار گروه در طی ماه گذشته:

1-    در پی اطلاع رسانی کمیته مردمی نجات کوه شاه کرمان و جهت جلوگیری از این فاجعه زیست محیطی ،  پیش کسوتان گروه کوه نوردی دنا در برنامه  کمیته مردمی نجات کوه شاه شرکت نمودند و خوشبختانه همدلی کوه نوردان کشور در این زمینه نتیجه بخش شد و در حال حاضر هر چند به صورت موقت ، دستور توقف فعالیت معدنکاران در منطقه صادر شده است.

2-   برنامه صعود به دنا با شرکت هم نوردان گروه حرکت ایذه برگزار شد و هم نوردان صعودی به یاد ماندنی به یاد زنده یادان کاظمی و موسوی انجام دادند.

3-   برنامه صعود به سولک انجام شد و هم نوردان در آرامش بی دریغ منطقه روزی فراموش نشدنی را به حافظه خود سپردند.

+ نوشته شده توسط دنا در سه شنبه ۲۶ شهریور۱۳۹۲ و ساعت 11:36 |

هجده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای به یاد ماندنی چکاد سر افراز هشتاد را صعود نمودند.

بیست و یک نفر از هم نوردان ساعت ۱۵ روز پنجشنبه ۲۰/۰۴/۹۲ و به سرپرستی آقای بیژنی به سوی فریدون شهر و چغیورت حرکت نمودند. هم نوردان شب را در هوای خنک کوهستان و در پای چشمه پیر هشتاد به سر بردند. شب سرشار از ستاره بود و کهکشان راه شیری رو شن تر از همیشه در آسمان خودنمایی می نمود. بامدادان هم نوردان صعود کننده به سمت گردنه مشرف به تنگ دوزان(دزدان) حرکت نمودن و از روی گردنه صعود خود را آغاز نمودند. با توجه به شیب مسیر و ریزشی بودن آن حرکت با احتیاط کامل صورت می گرفت و پس از ساعتی کوهپیمایی و صرف صبحانه هم نوردان به ابتدای تیغه هشتاد رسیدند. صعود این قسمت از مسیر تا خود قله مستلزم پنجه انداختن در سنگ سخت بود و با توجه به پرت گاه های موجود عبور از دقتی دو چندان می طلبید. هم نوردان حدود نیم ساعت در قله ماندند و به تماشای چکاد های سر افراز اطراف از افوس و اشترانکوه تا شاهان و زردکوه پرداختند. مسیر باز گشت تا ابتدای تیغه با مسیر رفت یکی بود و پس از آن هم نوردان به سمت دره مشرف به چشمه پیر هشتاد حرکت نمودند. دره ای با شیب بالا و سنگهای لغزنده و ریزشی. ریزش مداوم سنگ آهنگ حرکت را کند تر نموده بود و جدا شدن سنگهایی که هم نوردا به عنوان دستگیره می گرفتند هر از چندی می رفت تا حادثه ای را رقم بزند. گروه موفق شد با کمترین حادثه ممکن از این مسیر عبور کند و هم نورردان حدود ساعت ۱۵ به چشمه پیر هشتاد رسیدند و ساعت ۱۷ به سمت اصفهان حرکت کردند.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در شنبه ۲۲ تیر۱۳۹۲ و ساعت 16:59 |

صعود قله شاخ نرمشی از مسیر توف اسپید و بازگشت از مسیر نیاکان

هفده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای به یاد ماندنی اقدام به صعود قله شاخ نرمشی از مسیر توف اسپید و بازگشت از مسیر روستای نیاکان نمودند.

صعود از روستای توف اسپید واقع در غرب دشت لاله کوهرنگ آغاز شد و هم نوردان در بالا دست چشمه ای موسوم به کفت برد و در هوای نسبتا" سرد کوهستان ، شبی به یاد ماندنی را در محضر ستارگان پشت سر گذاشتند.

هنوز خورشید گیسوان طلایی رنگش را بر دامان صحرا نگسترده بود که هم نوردان عازم مسیر لامردان واقع بر فراز لاشن در جنوب غرب کفت برد  شدند. با توجه به وضعیت برف منطقه راهنما و سرپرست گروه(آقایان علی یاری و جام گوهری) تصمیم به صعود از جنوب یال منتهی به اشکفت لامردان و قله نمودند. مسیری پر از شن و با شیبی تند به یک سوی دره و پرتگاهی ژرف در دیگر سو. و البته با چشم اندازی منحصر به فرد از دره لاشن و دره بلشت و کوه های توف اسپید و بلشت و هشتاد و شاهان و فردان و در نزدیکی قله چکاد سر افراز هفت تنان.

در قسمتی از مسیر که مسیر صعود با مسیر اصلی لامردان یکی می شد ، با اجازه سرپرست ، تنی چند از هم نوردان به بازدید از هتل پنج ستاره خرسها در اشکفت لامردان پرداختند و در بازگشت آنان رها شدن سنگی که هم نوردی به عنوان گیره استفاده نمود می رفت تا حادثه ای هولناک را برای گروه رقم بزند که خوشبختانه هم نورد خوبمان در لبه پرتگاه توانست چنگ در سنگی دگر بزند و از فاجعه ای جان سوز جلوگیری نماید.

پس از صعود قله و سکوتی کوتاه به یاد آنانی که یادشان تا همیشه جاوید است از مسیر دره بلشت به سوی روستای نیاکان حرکت کردیم. ابتدای مسیر شیبی بسیار تند دارد و در ادامه ، پس از پشت سرگذاردن برفها به جویی کوچک و آبگیرهای بسیار زیبایی می رسیم که رویای روزگار نه چندان دور دره هایی مانند دره نگار را در خاطرمان زنده می کند.

آبشار زیبای تو تو  را پشت سر می گذاریم و در چشمه ای واقع در کنار سیاه چادر عشایر ، هر چند سخت ولی به دلیل اینکه اتوموبیل هم نورد خوبمان آقای بیژنی در روستای توف اسپید است ، بنده و ایشان ساعتی قبل از پایان برنامه از گروه خداحافظی می کنیم و به روستای نیاکان می رویم. از آنجا به توف اسپید می رویم و هنوز به جاده اصلی باز نگشته بودیم که خبر اتمام برنامه و سوار شدن هم نوردان در نیاکان را تلفنی از سرپرست برنامه می شنویم.

برنامه از نیم روز پنجشنبه 30/03/9۲ تا نیم شب آدینه 31/03/9۲ و به سرپرستی آقای بهروز جام گوهری انجام شد.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانیدادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در شنبه ۱ تیر۱۳۹۲ و ساعت 17:34 |

صعود قله کرکس

یازده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای بهاری و با یاد یار همیشگی کرکس ، زنده یاد بهمن کاظمی ،  اقدام به صعود این قله نمودند.

صعود از چشمه لیون آغاز شد و تنی چند از هم نوردان در کنار استاد احمد معرفت در محل چشمه ماندند و دیگر دوستان با صعودی نسبتا" سریع قله را صعود نموده و به محل چشمه بازگشتند.

برنامه به سرپرستی آقای مغمومی و از بامداد تا غروب آدینه ۲۴/۰۳/۹۲ انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در شنبه ۲۵ خرداد۱۳۹۲ و ساعت 17:17 |

کوه پیمایی طالقان به سه هزار

یازده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در یک برنامه فوق العاده زیبای بهاری ضمن صعود به یکی از قلل منطقه لشکرک ، مسیر زیبای روستای پراچان طالقان به دره آب گرم و سه هزار را پیمودند.

مسیر فوق از زیباترین مسیر های کوهپیمایی منطقه البرز است و در فصل بهار و تابستان مقصد بسیاری از گروه های کوه نوردی ایران است.

برنامه به سرپرستی آقای ابوذر سلطانی و از غروب دوشنبه ۱۳ خرداد به مدت چهار روز انجام شد.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در شنبه ۲۵ خرداد۱۳۹۲ و ساعت 17:9 |

صعود قله گرگش

پانزده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در یک برنامه زیبای بهاری قله گرکش از کوهستان کرکس را صعود نمدند.

گرکش یکی از قلل زیبای کوهستان کرکس است که در حد فاصل کامو و قزآن قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که تیم هفده نفره دنا در منطقه حضور یافتند و دو تن از هم نوردان در منطقه چشمه کامو ماندند و پانزده نفر اقدام به صعود قله نمودند.

برنامه به سرپرستی آقای بیژنی و از بامداد تا شامگاه آدینه ۱۰/۰۳/۹۲ انجام شد.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در پنجشنبه ۱۶ خرداد۱۳۹۲ و ساعت 15:25 |

پنج نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای ۲.۵ روزه جهت شناسایی مسر صعود قلل دنا از روستای میمند اقدام نمودند.

 در ابتدا هم نوردان به شناسایی تنگ میمند پرداختند که در این مسیر با آبشار بسیار زیبایی روبرو شدند و غبار جان در ترانه آبشار زدودند.

 با توجه به اینکه از مسیر تنگ امکان دسترسی به خط الراس وجود نداشت هم نوردان از مسیر شنک خود را به خط الراس رسانده و قله زیبای تل خاکی را صعود نمودند.

برنامه از شامگاه چهارشنبه ۲۵/۰۲/۹۲ تا نیم روز شنبه ۲۸/۰۲/۹۲ و به سرپرستی آقای ابدال کریمی اجرا شد.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در یکشنبه ۲۹ اردیبهشت۱۳۹۲ و ساعت 16:45 |

تنی چند از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا اصفهان  و کرمان در برنامه ای سه روزه پس از بازدید از رود شور و کلوتهای کویر لوت ، قله سه شاخ جوپار را صعود نمودند.

جوپار یکی از کوه های زیبای استان کرمان و به عبارتی فنی ترین قله در قلل با لای چهار هزار متر در کرمان است. حجم برف به ویژه در منطقه موسوم به قیف مصیبت که دارای شیب بسیار نیز می باشد صعود و فرود را با سختی مواجه نموده بود ولی هم نوردان با همتی مثال زدنی بر سختیها غلبه نموده و بر چکاد سر افراز سه شاخ بوسه زدند.

برنامه به سرپرستی آقای بیژنی و از چهارشنبه ۱۱/۰۲/۹۲ الی شنبه ۱۴/۰۲/۹۲ انجام شد.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در دوشنبه ۱۶ اردیبهشت۱۳۹۲ و ساعت 13:42 |

صعود کوه سیاه روستای وش (جبار کوه)

یازده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در یک برنامه زیبای بهاری کوه سیاه روستای وش (جبار کوه) را صعود نمدند.

وش روستای سرسبزی است که فارغ از قیل و قال زندگی ماشینی در حد فاصل دو کوه به نامهای سفید و سیاه واقع شده است و برای رسیدن به این روستا باید ساعتی پیاده روی کرد.

برنامه به سرپرستی آقای بیژنی و از بامداد تا شامگاه آدینه ۰۶/۰۲/۹۲ انجام شد.

گزارش برنامه را در ادامه مطلب بخوانید


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دنا در شنبه ۷ اردیبهشت۱۳۹۲ و ساعت 20:16 |

هجده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا به اتفاق ده نفر از هم نوردان شهرضا در برنامه ای یک روزه قله زیبای شن لی را صعود نمودند.

صعود از سمت روستای ورق و به سرپرستی آقای کریمی صورت گرفت.

زمستان کوهسار با تمام زیباییهایش در چشم هم نوردان جلوه می نمود و هم نوردان با گرمای وجود خود به نبرد سرما رفته بودند.

برنامه از بامداد تا شامگاه آدینه ۲۷/۱۱/۹۱ انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در یکشنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۱ و ساعت 17:27 |

یازده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای یک روزه به دیدار چکاد همیشه سرافراز کرکس رفتند.

چادری از حریر برف سر تا پای کوه را پوشانده بود و هم نوردان آرام و پیوسته رفتند و رفتند تا چشم در چشم قله بگویند به دیدارت آمده ایم هر چند راه سخت و باد ناموافق بود.

برنامه به سرپرستی آقای بیژنی و از بامداد تا شامگاه آدینه ۲۲/۱۰/۹۱ انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در دوشنبه ۲۵ دی۱۳۹۱ و ساعت 16:16 |

 

بیست ونه نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای دو روزه به سرپرستی آقای منوچهر علی یاری به تماشای بهار در زمستان رفتند.

هم نوردان پسین چهارشنبه ۱۳/۰۹/۹۱ از اصفهان حرکت نمودند و پس از ساعتی به سرپرست برنامه و سایر هم نوردان در شهرکرد پیوستند. هم نوردان مسیر شهرکرد به بازفت و خوزستان را در پیش می گیرند و تردید ندارند که در طی مسیر با گذشتن شب ، زمستان نیز می گذرد.پس از پشت سر گذاردن قلعه خواجه هم نوردان به دیرو در نزدیکی لالی می رسد و پس از صرف صبحانه در پای آب دیرو کوهپیمایی خود به سمت دژ ملکان(اسدخان) را شروع می کنند.

مسیر یکسره از فرش گسترده سبزه می گذرد و گویا طراوتِ بهاریِ زمینِ باران خورده ، ردِ پای زمستان را از خاطره خاک شسته است.

دو ساعتی از نیم روز گذشته است که گروه به دژ می رسد و هم نوردان در گوشه  گوشه دژ به تماشا می ایستند.

هم نوردان شب را بر فراز دژ به سر می برند و سر بر بالینی می گذارند که روزگاری دلاور مردان ایران زمین از فراز آن به پاسبانی این مرز و بوم می ایستادند.

با بر آمدن آفتاب گروه دژ را ترک نموده و به وعده گاه خویش با رانندگان مینی بوس در بنه حیدر می روند. نهار در "توف نیم ساعتی" بازفت صرف می شود و گروه ساعت ۲۲ شامگاه آدینه ۱۵/۰۹/۹۱ به شهرکرد و ساعتی پس از بدرود با هم نوردان شهرکردی به اصفهان می رسد.

 

+ نوشته شده توسط دنا در شنبه ۱۶ دی۱۳۹۱ و ساعت 21:9 |

نوزده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا طی یک برنامه یک روزه در تاریخ ۲۴/۰۹/۹۱ به کوه نوردی در منطقه دالانکوه پرداختند.

حجم بالای برف پودری در پاییز دالانکوه موجب کندی آهنگ حرکت تیم شده بود . در بعضی از نقاط ارتفاع برف بالای یک متر بود و پودری بودن آن باعث میشد که برف کوبی توان عمده ای از تیم بگیرد.

با توجه به کمبود وقت و با نظر سرپرست و مسئول فنی تیم صعود در ارتفاع ۳۳۰۰ متری خاتمه یافته و هم نوردان به مراجعت از کوه پرداختند.

برنامه به سرپرستی آقای بیژنی اجرا شد و هم نوردان روزی بیاد ماندنی را در کوه زیبای دالانکوه پشت سر گذاشتند.

+ نوشته شده توسط دنا در سه شنبه ۲۸ آذر۱۳۹۱ و ساعت 17:4 |

 

هم نوردان گروه کوه نوردی دنا در برنامه ای یک روزه در آدینه ۱۷/۰۹/۹۱ به سرپرستی آقای صفابخش به سنگ نوردی در منطقه پلیس راه مبارکه پرداختند.

هم نوردان در این برنامه به تمرین صعود و فرود پرداخته و نکات فنی را مرور نمودند.

+ نوشته شده توسط دنا در سه شنبه ۲۸ آذر۱۳۹۱ و ساعت 16:58 |

بیست و سه نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا طی یک برنامه یک روزه در تاریخ ۱۲/۰۸/۹۱مسیر پل هوره تا چم چنگ را در حاشیه زاینده رود پیمودند.

طوفان رنگهای پاییزی  چشم هم نوردان را تا ناکجا آباد ها می برد. و زیبایی مسیر طعنه به بهشت موعود می زد. 

برنامه به سرپرستی آقای علی یاری و از ساعت ۰۴:۳۰ بامداد تا ۱۹:۳۰ شامگاه انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در دوشنبه ۱۵ آبان۱۳۹۱ و ساعت 9:17 |

چهارده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا  در برنامه ای یک روزه به قله زیبای وش در مرکز کوهستان کرکس صعود نمودند.

وش روستایی از جنس بهشت ، واقع شده در دره ای زیبا در مرکز کرکس است و از مظاهر تمدن جدید فقط برق به آنجا رسیده است.این روستا فاقد هر گونه راه دسترسی می باشد و برای رسیدن به آن باید چند کیلومتر کوه پیمایی نمود و هنگامی که به آنجا می رسی دوردست تاریخ را در برابر خود خواهی دید.

با توجه به کمبود وقت در انتهای صعود فقط چند نفر از افراد به قله صعود نمودند.

برنامه از ساعت ۵ بامداد آدینه ۲۱/۰۷/۹۱ تا ساعت ۲۲شامگاه و به سرپرستی آقای مهندس سماواتی انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در سه شنبه ۲ آبان۱۳۹۱ و ساعت 9:55 |

 نوزده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا  در برنامه ای یک روزه مسیر زیبای نیاکان ، دره بلشت و آبشار توتو را پیمودند.

دره بلشت از زیباترین دره های منطقه کوهرنگ است که در پای کوه هایی همچون شاخ نرمیشی خفته است. به گفته هم نوردان زیبایی مسیر با دره نگار معروف اشترانکوه پهلو می زند. حجم آب آبشار نیز با توجه به فصل کم آبی قابل توجه بوده است.

برنامه از ساعت ۴:۳۰بامداد آدینه ۱۴/۰۷/۹۱ تا ساعت ۲۲شامگاه همان روز و به سرپرستی آقای بهروز جام گوهری انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در یکشنبه ۱۶ مهر۱۳۹۱ و ساعت 13:22 |

سبلان ۹۱

+ نوشته شده توسط دنا در چهارشنبه ۸ شهریور۱۳۹۱ و ساعت 14:21 |

پانزده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا  در برنامه ای مشترک با هم نوردان آذری به قله سبلان صعود نمودند.

هم نوردان شب اول را در منطقه شابیل و در جوار دوستان آذری به سر برده و بامداد جمعه پس از رفتن به پناهگاه صعود را آغاز نمودند و پس از یک صعود زیبا به شابیل برگشتند.

خانم نیوشا ولی پور کوچکترین هم نورد تیم با هشت سال سن نیز تا ارتفاع ۴۲۰۰ متری صعود نمود که با توجه به سن کم ایشان صعود به ارتفاع بالاتر جایز نبود.

برنامه از ساعت ۱۸ روز چهارشنبه  ۲۵/۰۵/۹۱ تا ساعت ۶ بامداد یک شنبه  ۲۹/۰۵/۹۱  و به سرپرستی آقای ابدال کریمی انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در دوشنبه ۳۰ مرداد۱۳۹۱ و ساعت 23:44 |

 

در غیبت دو ماهه گروه در عرصه وبلاگ ، برنامه های زیر اجرا شد:

۱- شاخ نرمیشی به نیاکان به سر پرستی آقای علی یاری

۲- هفت تنان (جایگزین دماوند) به سرپرستی آقای سماواتی

۳-  تنگ لویز به درگش ورکش به سر پرستی آقای علی یاری

۴- صعود شبانه کرکس به سرپرستی آقای کاوه کریمی

+ نوشته شده توسط دنا در پنجشنبه ۱۹ مرداد۱۳۹۱ و ساعت 11:52 |

هشت نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا و گروه کوه نوردی حرکت ایذه در برنامه ای سه روزه خطالراس قارون به منگشت را پیمودند.

برنامه به مناسبت بزرگداشت زنده یاد ایوب کریمی برگزار شد.

مهمان نوازی عشایر منطقه و زیبایی مسیر سختی پیمایش این مسیر ۶۸ کیلومتری را در گرمای منطقه خوزستان آسان نموده بود.

برنامه از شامگاه آدینه  ۱۲/۰۳/۹۱ تا شامگاه ۱۵/۰۳/۹۱  و به سرپرستی آقای ابدال کریمی انجام شد.

+ نوشته شده توسط دنا در پنجشنبه ۲۵ خرداد۱۳۹۱ و ساعت 15:33 |

 چهارده نفر از هم نوردان گروه کوه نوردی دنا مسیر سرچشمه کامو تا قمصر را پیمودند.

برنامه از ساعت ۰۴:۳۰ بامداد پنجشنبه ۲۸/۰۲/۹۱ و به سرپرستی آقای مهندس سماواتی شروع شد. هم نوردان پس از رسیدن به سرچشمه کامو ابتدا قله زیبای گرگش را صعود نودند و پس از آن با ادامه مسیر به سوی یال مشرف بر گرده گشن (گیشن) و پس از تراورس چند دره به دره منتهی به روستای قزاآن(کجگان) رسیدند.حدود ساعت ۱۹ هم نوردان در باغی در چند کیلومتری روستای قزاآن شب مانی کردند و دو نفر از هم نوردان جهت بررسی منطقه و اطلاع دادن به راننده جهت آمدن به قمصر به سمت قزاآن حرکت نمودند. آتشی بر افروخته شد و تا پاسی از شب در کنار آن بیدار بودیم.

بامداد آدینه ۲۹/۰۲/۹۱ با دست های نوازش گر باد از خواب برخاستیم و پس از صرف صبحانه به سمت قزاآن و قمصر حرکت نمودیم.ساعت ۹ صبح به قمصر رسیدیم و در انجا مهمان خوان گسترده یکی از هم وطنان کاشانی که در قزاآن با گروه آشنا شده بود شدیم. پس از وداع با آقای حمامی به سمت اصفهان حرکت کردیم و ساعت ۱۵:۰۰ به اصفهان رسیدیم. به امید دیداری دیگر بدرود می کنیم.

+ نوشته شده توسط دنا در یکشنبه ۳۱ اردیبهشت۱۳۹۱ و ساعت 17:49 |


Powered By
DenaEsfahan